Gözde Gündüç

Gözde Gündüç, müzik eğitimine 2002 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Viyolonsel Bölümü’nün lise kısmında başladı. Lise eğitimi sırasında Prof. Dr. Erol Şekeramber ile viyolonsel, Ayşe Sayınoğlu ile piyano çalıştı.

2006 yılında aynı üniversitenin lisans kısmında Prof. Dr. Ümit İşgörür’ün viyolonsel, Levent Güray’ın piyano öğrencisi oldu.

Halen Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım, Müzik Bölümü’nde tezli yüksek lisans eğitimini sürdüren Gözde Gündüç, bu çalışmaları sırasında Prof. Alexander Rudin ile viyolonsel, Prof. Ruşen Güneş ile oda müziği çalıştı.

Gözde Gündüç, Ayvalık International Music Academy (AIMA) Festival Orkestrası’nda, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın kadınlar orkestrası’nda, Olten Flarmoni Orkestrası ve Yaşar Üniversitesi oda orkestrası’nda, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde Royal Opera House Prodüktörlüğünde sahnelenen ünlü “La Boheme” operasının orkestrasında ve “Çekmeceler” filminin müziklerinde viyolonseliyle icracı olarak yer aldı.

Masterclass’larda Maria Kliegel, Larissa Groeneveld, Peter Bruns, Doç. Dr. Çağlayan Ünal Sümer ve Sara Sant’Ambrogio ile çalışan Gözde Gündüç, 2008 yılından bu yana çeşitli kurumlarda her yaştan öğrenciye viyolonsel ve piyano dersleri verdi.