Olgaç SÜTÇÜ

1982 yılında İstanbul'da doğdu. Bas gitarist olan babasının teşvikiyle 13 yaşında Murat Danabaş'tan klasik gitar dersleri almaya başladı. Ardından Pera Güzel Sanatlar'da Melih Güzel'in sınıfına katıldı ve burada oluşturulan gitar orkestrası ile İstanbul'un çeşitli konser salonlarında çaldı. Ardından kısa bir süre Raffi Arslanyan'dan özel dersler aldı. 2000 yılında üniversite okumak için İstanbul dışına çıkması nedeniyle müzik eğitimine ara verse de müzikten kopmadı ve bu süreçte elektro gitar çalışmalarına ağırlık verdi. Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü bitirmesinin ardından özel sektörde çalışmaya başladı. Fakat bu sırada kariyerini müzikle şekillendirmeye karar verdi. Tekrar Murat Danabaş'ın sınıfına katıldı. Raffi Arslanyan'dan özel dersler aldı. Kısa sürelerle Rene Macaroğlu ve Neşet Ruacan'ın derslerine katıldı.

2010 yılında müzik eğitimine akademik anlamda devam etme düşüncesiyle İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü'ne girdi. Burada lisans eğitimi boyunca Cem Küçümen'in öğrencisi oldu. Halen aynı okulda yüsek lisans eğitimine devam etmektedir.

2005 yılından bu yana özel klasik ve elektro gitar dersleri vermekte, çeşitli özel kurslarda ve okullarda gitar eğitmenliği yapmaktadır. Müzikal anlamda klasik oda müziği çalışmalarına devam etmekte, üyesi olduğu poprock grubuyla çeşitli mekanlarda çalmakta ve bazı solo projelerde görev almaktadır. gitar eğitimi vermektedir.